KASIMPAŞA 0-3 FENERBAHÇE, MAÇTAN SONRA KISA KISA


Başakşehir maçından sonra takımın geri gitmediğini kanıtladığı maç oldu Kasımpaşa maçı. Net oyun, net skor. Hem de tartışılmaz iki orta i oyuncusunun cezalı olması nedeniyle yokluğunda. Diziliş hikayesi 4-2-3-1 gibi. Ama önemli olan kimin ne çaba gösterdiği elbette.
Volkan'ın elinden kayan bir yan top dışında kusursuz oyunu, ismi lazım değil Portekizli stoperle Egemen'in uyumu, beklerin geçen yılı aratmayan performansları, Selçuk'un her zaman olduğu gibi ihtiyaç anında hazır olması, Raul'un standart güzel futbolu, Alper'in hızı, Diego'nun zekası, Kuyt'un her şeyini sahaya koyması ve Emenike'nin gözle görülür çabası. Buna ek olarak aylarca yedek kalmasına rağmen Selçuk gibi her ihtiyaç anında hazır olan Hasan Ali, kamp döneminde anlatıla anlatıla bitirilemeyen Topuz ve kenarda kalırken en ufak kapris yapmayan Webo. Tamam mı? Hayır değil. Yeterli mi? Hayır değil. Ancak bu standardın altına düşülmezse işlerin iyi gideceği ortada. Artık her şey Karabük maçında tribünlerin de devreye girmesi. Bunun için sürekli söylediğim şeyi tekrarlayayım, bu sorun herkesin aynaya bakması ve karar vericilerin hatalı hatasız herkesi cezalandıran yoldan dönmesi gerek. Tepede bulunan başkan. Bunun için düğmeye basacak olan kişi de o. Çok açık.
Dön maça. Selçuk top müdahale ettiği pozisyonda, faul bile yapmamışken sarı kartla cezalandırıldı. Maç içinde sıkıntılı kararlar var yine. Hakemler hem kötü hem kötü niyetli. Hepsi böyle. İsim cisim ayırt etmeden böyle. Yoksa soyadı ev sahibi takımın önemli bir yöneticisiyle aynı olan (şans değil, akraba) bir hakemi tartışmak bana göre değil. Adam olan babasını tanımaz o işi yaparken.
Ve İsmail hoca. Aziz Yıldırım'ın sezon başındaki saçma hamlesi yüzünden, ne yaparsa yapsın hep bir ayağı kırık bir koltukta oturacak. Koltuğun ayağını kırdı çünkü Aziz Yıldırım, Ersun Yanal'ı istifaya zorladığı sırada. O koltuk Fenerbahçe Spor Kulübü A Futbol takımının patronunun koltuğu. Ve ayağını kıran da Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı. Düşman az ya, intihar da etmek gelenek oldu. İşte bu nedenle İsmail hoca, Arap İsmail'imiz, hep tartışılacak. Niyetin iyi veya kötü olmasına bağlı olarak belirlenecek konular. Eleştiri olacak elbette, umarım hakaretler sona erecek.

Düzeltme : Karabük maçını içeride sanıyordum. Kusura kalmayın, lige dönememişim.