KARABÜK 1-2 FENERBAHÇE, MAÇTAN SONRA KISA KISA


Çok ciddi kırılma anları olan bir maç. Beraberliği yakalayacak pozisyonda yanlış pas tercihi akabinde 70 metrelik pasta ikinci golü yedi Karabük. Ve son anda, maçı erken bitireceğimiz ve altı pastan kaçan yüzde yüzlük gol sonrası, kalecisinin yakışıklı kurtarışıyla galibiyeti koruyan Fenerbahçe.

Günün kötüsü Kuyt. Belki de ilk kez bu kadar kötü. Ve oyuncu değişikliklerindeki kararlarıyla İsmail hoca. Diğer yandan bir Selçuk gerçeği. Attığı gol kadayıfta kaymak. Kadayıfa bakın, o daha önemli. Hem de her hafta pişmeyen ama istendiği zaman hep güzel olan kadayıfa. Ve Emenike. Hem fizik mücadelesi hem niyeti. Gelişme var. Umut var.

Önde ve ileride basarken ikinci golü bulmak rahatlatabilirdi, bulamadık. İkinci gol sonrasında ise Topuz'un (ve onu sağ bek pozisyonunda oynatan tüm teknik direktörlerin) hatasından golü yedik.

Gökhan'ın sakatlanmasıyla (kadroda mıydı bilmiyorum) Bekir'in oyuna dahil olması daha doğru olurdu. Nitekim kötü Kuyt'un yerine de yorgun Sow değil Topuz  girebilirdi. Ve yine nitekim Topuz, takımın son safından daha çok ortasında oynaması gerektiğini Webo'ya hazırladığı pozisyonla gösterdi.

Volkan'ın son andaki kurtarışı beklenmedik değil, onun kalitesinde bir kaleci için doğaldı. Doğal olmayan ise Cüneyt Çakır'ın Sow'un ceza alanında yaptığını görüp de vermemesi idi. Onun gibi bir eyyamcının bu fırsatı kaçırmasını çözmüş değilim. Düşünmeye devam edeceğim. Penaltı mıydı? Evet çok netti.