FENERBAHÇE
Dedim ki, 3 futbolcu ki bir tanesi 16 yıllık oyuncun ve belki de 10 yıllık kaptanındır, kadro dışı bırakılyorsa, ve bu oyuncular bu karardan saatler öncesindeki antrenmanda sahada yer alıyor ve hatta kaptanın bir gün önceki maçın kadrosundaysa, bu kararla ilgili bir iki kelam etmek gerekir. Zira edilmezse özellikle Turkuaz Medya denilen Fenerbahçe düşmanlarına dedikodu yapmak için fırsat doğar.

Kulüp açıklama yapmadan ve karardan 2 gün sonra başkanımız Ali Koç, Başakşehir maçı öncesinde bir iki kelam etti. Dedi ki enine boyuna düşünülmüş bir karardır. Futbolcuların kadro dışı bırakılma nedenleri aynı değildir. Konuyla ilgili açıklamayı Salı (2 gün daha) günü yapacağız.

Kararın alınmasından Ali Koç'un açıklamasına, o açıklamadan dünkü FBTV programına dek başta Turkuaz Medya olmak üzere Fenerbahçe düşmanı ne kadar kişi varsa ellerinden geleni artlarına koymadılar yalan söyleme yarışında.

İtirazım bunlara zemin hazırlanmasına yol verecek uygulamaydı.

Dün başkanımız Ali Koç, oyuncular ve aslında daha büyük bir sorun olan antrenörlerle ilgili açıklamalar yaptı, FBTV'de canlı yayında. Ortada büyük bir sorun var. Ancak başkanımızın bu anlatıların cezasını hukuki yoldan en ağır şekilde verileceği adımlarını atacağından adım gibi eminim. Keşkde sadece cezayla kalmasa, bütün iplikler pazara çıkarılıp bu kişilerin bu mesleği icra edemeyecek hale gelmeleri sağlansa.

Diğer konu ise özellikle Volkan'ın kadro dışı nedeni (yönetim haklıdır) ve devamında yapılacaklar. Umarım Volkan özür diler ve tuttuğu takımın formasını yeniden gururla giymeye devam eder. Atıf ve Dirar'ın durumları benim açımdan çok da önemli değil.

Aslında anlatmak istediğimi sona sakladım. Sevgili başkanımızın artık bu kadar detayla şahsen uğraşmaması, uğraşsa bile yarın hesap verme gibi algılanabilecek bu açıklamaları, hem de bu kadar detayla yapmaması gerek. Biz her şekilde ardında olduğumuzu beyan ettik kongrede. Arkasındayız. Misal Cocu devam derse Cocu, yok değil aldım görevden derse yeni teknik adam desteğimizi alır, almalı. Bu nedenle  yok o ona bunu demiş, yok bu şu yanıtı vermiş, beriki demiş halı, diğer demiş cenaze gibi detaylara cidden gerek yok. Vur devir başkan, açıklamayı da yazılı yolla bu kaliteli Türk basınına. Oradan yalana devam edeceklerse de ver mahkemeye, yap yalanlamayı. Detayla zaman kaybetme güzel başkan, detayda boğulma.